Заварний зефір
Заварна технологія
cтандартна рецептура
Меренга:
 • 60г білку (8г сухого+52г води)
 • 50г цукру
 • 0,5 ч.л. лим.кислоти
Сироп:
 • 75г води
 • 5-6г агару (1200) або 8г (900)
 • 120г цукру
 • 60г інвертного сиропу
 • 125г пюре (соку, алкоголю)
Приготування:
 1. В сотейнику з`єднати воду, агар, цукор та інвертний сироп, розмішати, проварити дві хвилини. Тобто змішуємо усе окрім пюре чи соку та спецій (цедри).
 2. Влити пюре (сік, алкоголь), варити після закипання стільки часу cкільки вказано у смаку, зазвичай 5-8хв (якщо рідке пюре) і 3-4 хв. (густе пюре) на середньому вогні, помішуючи до консистенції киселю. Не переварити! Дивіться по ситуації, маса має трохи підзагуснути, як рідкий кисіль.
 3. Через кілька хвилин після початку варіння сиропу збиваємо білок (якщо у вас ручний міксер, то робіть це у високій склянці), збиваємо до "пивної" піни, потім всипаємо дощем цукор, якщо ручний міксер, то робіть це в кілька прийомів, і далі збиваємо в круту піну! Вона схожа на піну для гоління.
 4. Якщо сироп звариться раніше ніж приготується меренга, то просто доведіть його до кипіння перед введенням у меренгу. Вливаємо середнім струмком по стінці в меренгу, постійно збиваючи меренгу.Якщо ви робите ручним міксером і збивали у склянці, то частину сиропу влийте в склянку, потім перекладайте все в чашу для взбивання. Збиваємо на високій швидкості, до щільної маси, не чекаючи охолодження маси, робоча температура маси при відсадженні 50 град. (Щойно починає тримати форму-відсаджуємо). Дуже важливо не переохолодити масу, агар починає застигати вже при 40 градусах.. Для підтримки робочої температури можна класти один мішок у теплу духовку, не вище 50 град, поки працюєте з іншим.
 5. Перекласти масу в мішок та негайно відсадити на пергамент.
 6. Залишити для стабілізації на 4-6 годин (залежить від вологості у приміщенні, може бути й довше). Присипати цукровою пудрою або сумішами з ягодами, травами або з крохмалем 1:1, якщо є підозри, що зефір недостатньо висох. Залишити ще на кілька годин для повної стабілізації незакритим, якщо ви плануєте тривале зберігання або транспортування. Далі з'єднати половинки та обтрусити зайву пудру. Контролюйте вологість не більше 50% у приміщенні.
Тел.: +380 67 526 28 11
WatsApp, Telegram
Viber: +380 67 526 28 11
Наші контакти:
Кондитерська школа - Le_krendel
ФОП: Назаренко В.В
ЄДРПОУ: 3167510164, вул. Дніпровська набережна, 19В, г. Київ